Special slalom
Result lists
# Name DQ
1Petr Matous (CZE)
2Zdenek Mach (CZE)
3Christoph Baumann (GER)
4Lukas Knobloch (GER)
5Daniel Jaros (CZE)
6Stas Myronenko (UKR)
7Max Thiele (GER)
8Anton Sundling (SWE)
9Lukas Mehler (GER)
# Name DQ
1Mia Sudkova (CZE)
2Therese Redman (SWE)DQ
# Name DQ
1Michal Subrt (CZE)
2Alex Lutz (GER)
3Radan Knobloch (GER)
4Pelle Gustafsson (SWE)
5Jindrich Kral (CZE)
6David Miks (GER)
7Petr Knobloch (CZE)
8Johan Grundel (SWE)
9Jurgen Dreier (CZE)
# Name DQ
1Ondra Kral (CZE)
2Felix Thiele (GER)
# Name DQ
1Petr Martinu (CZE)
2Dan Syrovy Jr (CZE)
3Karolina Machova (CZE)
# Name DQ
1Tomas Mach (CZE)
2Anna Safrankova (CZE)
3Lukas Martinu (CZE)
4Marie Maderova (CZE)
5Martin Fajt (CZE)
TS Special
Result lists
# Name DQ
1Stas Myronenko (UKR)
2Petr Matous (CZE)
3Christoph Baumann (GER)
4Zdenek Mach (CZE)
5Lukas Knobloch (GER)
6Max Thiele (GER)
7Lukas Mehler (GER)
8Anton Sundling (SWE)
# Name DQ
1Mia Sudkova (CZE)
2Therese Redman (SWE)
# Name DQ
1Radan Knobloch (GER)
2Alex Lutz (GER)
3Michal Subrt (CZE)
4Pelle Gustafsson (SWE)
5David Miks (GER)
6Petr Knobloch (CZE)
7Johan Grundel (SWE)
8Jurgen Dreier (CZE)
9Jindrich Kral (CZE)DQ
# Name DQ
1Ondra Kral (CZE)
2Felix Thiele (GER)
# Name DQ
1Petr Martinu (CZE)
2Karolina Machova (CZE)
3Johan Knobloch (CZE)
4Dan Syrovy Jr (CZE)
# Name DQ
1Lukas Martinu (CZE)
2Tomas Mach (CZE)
3Marie Maderova (CZE)
4Martin Fajt (CZE)
5Anna Safrankova (CZE)
Giant Slalom
Result lists
# Name DQ
1Petr Matous (CZE)
2Zdenek Mach (CZE)
3Christoph Baumann (GER)
4Stas Myronenko (UKR)
5Lukas Knobloch (GER)
6Lukas Mehler (GER)
7Daniel Jaros (CZE)
8Max Thiele (GER)
9Anton Sundling (SWE)
# Name DQ
1Mia Sudkova (CZE)
2Therese Redman (SWE)
# Name DQ
1Michal Subrt (CZE)
2Alex Lutz (GER)
3Radan Knobloch (GER)
4Pelle Gustafsson (SWE)
5Jindrich Kral (CZE)
6Johan Grundel (SWE)
7David Miks (GER)
8Petr Knobloch (CZE)
9Jurgen Dreier (CZE)
# Name DQ
1Ondra Kral (CZE)
2Felix Thiele (GER)
# Name DQ
1Petr Martinu (CZE)
2Dan Syrovy Jr (CZE)
3Karolina Machova (CZE)
# Name DQ
1Lukas Martinu (CZE)
2Tomas Mach (CZE)
3Marie Maderova (CZE)
4Anna Safrankova (CZE)
5Martin Fajt (CZE)
Overall lists
#NameOverallSpecialTS SpecialGS
1Petr Matous (CZE)580120021801200
2Zdenek Mach (CZE)510218041502180
3Stas Myronenko (UKR)490614012004150
4Christoph Baumann (GER)480316031603160
5Lukas Knobloch (GER)440415051455145
6Max Thiele (GER)408713661408132
7Lukas Mehler (GER)405912971366140
8Anton Sundling (SWE)393813281329129
9Daniel Jaros (CZE)28151457136
#NameOverallSpecialTS SpecialGS
1Mia Sudkova (CZE)600120012001200
2Therese Redman (SWE)410DQ5021802180
#NameOverallSpecialTS SpecialGS
1Michal Subrt (CZE)560120031601200
2Alex Lutz (GER)540218021802180
3Radan Knobloch (GER)520316012003160
4Pelle Gustafsson (SWE)450415041504150
5David Miks (GER)421614051457136
6Petr Knobloch (CZE)408713661408132
7Johan Grundel (SWE)408813271366140
8Jurgen Dreier (CZE)390912981329129
9Jindrich Kral (CZE)3405145DQ505145
#NameOverallSpecialTS SpecialGS
1Ondra Kral (CZE)600120012001200
2Felix Thiele (GER)540218021802180
#NameOverallSpecialTS SpecialGS
1Petr Martinu (CZE)600120012001200
2Dan Syrovy Jr (CZE)510218041502180
3Karolina Machova (CZE)500316021803160
4Johan Knobloch (CZE)1603160
#NameOverallSpecialTS SpecialGS
1Tomas Mach (CZE)560120021802180
2Lukas Martinu (CZE)560316012001200
3Anna Safrankova (CZE)475218051454150
4Marie Maderova (CZE)470415031603160
5Martin Fajt (CZE)440514541505145

Czech skate slalom cup - Pilsen open 2017

Pilsen, Skoda sport park (CZE)

  • Disciplines
  • Special slalom
  • TS Special
  • Giant Slalom